Първа тържествена сесия на Младежки общински съвет – Твърдица

Днес се проведе Първата тържествена сесия на Младежки общински съвет – Твърдица, с която беше поставено официалното начало на дейността на новоизбрания състав на младежкия представителен орган към Община Твърдица.

Сесията беше открита с приветствени слова от кмета на Община Твърдица г-жа Мария Гвоздейкова-Златева и заместник-кмета г-жа Ваня Ишмерова, които поздравиха младите съветници за проявената активна гражданска позиция, отговорността, която поемат, и готовността им да бъдат достойни представители на младите хора в общината.

В своите обръщения те изразиха увереност, че с ентусиазъм, инициативност и последователност Младежкият общински съвет ще се утвърди като активен партньор на местната власт и двигател на значими младежки инициативи. Приветствие получиха също и от г-жа Светла Георгиева – общински съветник в Общински съвет – Твърдица и Мария-Михаела Димитрова – Председател на Ученически съвет – Твърдица.

Един от най-вълнуващите моменти на церемонията беше полагането на тържествената клетва от младежките съветници. След прочитането на клетвения текст всеки от тях произнесе думите „Заклех се!“,поемайки отговорността да работи с чест, достойнство и отдаденост в интерес на младите хора и развитието на община Твърдица.

След това се състоя изборът на ръководство на Младежкия общински съвет.

С убедителна подкрепа за председател на Младежки общински съвет – Твърдица беше избрана Миела Минева от гр. Твърдица.

За заместник-председатели бяха избрани Марина Димитрова от гр. Шивачево и Мария Петрова от гр. Твърдица, а за секретар на съвета беше избрана Малинка Колева от гр. Твърдица.

В рамките на заседанието младите съветници поставиха началото и на обсъждането на бъдещия план за дейността на Младежкия общински съвет, като заявиха своята готовност да реализират инициативи, насочени към активното участие на младите хора в обществения живот, доброволчеството, образованието, културата, спорта и развитието на местната общност.

Своето уважение към събитието засвидетелстваха г-н Пламен Курумилев – секретар на Община Твърдица, г-жа Теодора Черкезова – директор на СУ „Георги Каравелов“ – гр. Шивачево, г-н Петър Табаков – заместник-директор на СУ „Неофит Рилски“ – гр. Твърдица, г-н Христо Султанов – общински съветник в Общински съвет- Твърдица, както и служители от Общинска администрация.

По повод учредителната сесия бяха получени и прочетени поздравителни адреси от Младежки общински съвет – Сливен, Младежки дом – Сливен и г-жа Петранка Минчева – директор на СУ „Неофит Рилски“ – гр. Твърдица, които отправиха своите пожелания за успешен мандат, ползотворна работа и реализиране на значими инициативи в полза на младите хора.

Първата тържествена сесия постави началото на една нова страница в развитието на младежкото самоуправление в община Твърдица. Убедени сме, че с енергията, идеите и отговорността на своите членове Младежкият общински съвет ще бъде активен участник в обществения живот и ще допринася за изграждането на по-добро бъдеще за младите хора в нашата община.

Пожелаваме успех на новоизбраното ръководство и на всички младежки съветници, вдъхновение, единство и увереност в реализирането на техните идеи и каузи!